by SzelesÚt 2011. jún 05.

TT - Bitter az SBK-futamról

Beállítási problémákkal küzdve a 30. helyen végzett Bitter Sándor a Man-szigeti TT Superbike-futamán. A versenyt John McGuiness nyerte, akinek...

Beállítási problémákkal küzdve a 30. helyen végzett Bitter Sándor a Man-szigeti TT Superbike-futamán. A versenyt John McGuiness nyerte, akinek ez volt a 16. győzelme. A világ talán legveszélyesebb motorversenye hétfőn folytatódik, reméljük, addigra megoldódnak Bitti gondjai.

Némi gondolkodásra ad okot a superbike-verseny, amit igazából edzésnek tekintettem - írta nekünk Bitti a helyszínről. - Egyrészt örömmel tölt el, hogy 30. lettem a 62 indulóból, amikor még mindenki versenyben volt akkor a szektor-idők alapján a 28-től 32. helyen motoroztam. Büszke vagyok, hogy gyorsabb voltam mint az amerikai szupersztár Mark Miller és Jeremy Toye illetve a fő riválisomnál - tekintettel a tavalyi történésekre az endurance világbajnokságon - Rico Penzkofer-nél is. Nagyon örültem annak is, hogy közel 2 percet javítottam a hat kör alatt a 2009-es superbike futamon elért eredményemhez képest: ez 116.7 mérföldet jelent.

{NeoGallery gallery="TTsbk"}

A verseny nagyon fárasztó volt, a vége felé már azt sem tudtam, hogy melyik körben vagyok, és az egyik szakaszon a nézők tapsolása annyira elvonta a figyelmemet, hogy a pálya utolsó szakaszán, ahol elég gyors szoktam lenni, már egy 4.-5. telis részen is majdnem elcsíptem a padkát. Ezt az időveszteséget akartam bepótolni de túl sok gázt húztam és lehetetlen volt már befordulni. Ezt a hibát már máskor is elkövettem, hiszen mindig itt probáltam a legtöbbet kockáztatni. Louis Carrerával, a portugál utcai harcossal miníg itt csatáztam és itt tudtam aláfordulni, itt mentem mindig mellé 2009-ben is, akkor is itt mentem túl a kanyaron. Ezzel otthagytam kb egy 20 másodpercet.

Sajnos a listán én voltam az első, aki már nem kapott bronz-szobrot. 43-an értünk célba. A csapattársam Ryan még mindig korházban van a pénteki edzésen történt bukása miatt, ezért kicsit nagy a kavalkád a csapatban. A Henzsi és a Horváth Tomi barátom nélkül nehezen tudtam volna végigcsinálni ezt a versenyt. Már várom a superstock versenyt, tudom a hibáimat, amiket próbálok korrigálni.