by SzelesÚt 2008. máj 05.

Talma dobogós, Rossi nyert

Ha többet is vártunk, de a dobogó összejött Talmácsi Gábornak az esős sanghaji versenyen: a 125-ös világbajnok a negyedik helyről indulva rövid...

Ha többet is vártunk, de a dobogó összejött Talmácsi Gábornak az esős sanghaji versenyen: a 125-ös világbajnok a negyedik helyről indulva rövid ideig vezetett, sokáig második volt, majd a 3. helyen zárta a Kínai Nagydíjat. Vége szakadt Rossi eredménytelenségének is: a Doktor hosszú idő után végre nyert.

A vasárnap reggeli bemelegítésen a magyar motoros volt a leggyorsabb az eső áztatta pályán, 2'27-es idővel. Sokan reménykedtünk az időjárásban, hiszen Talma remek esőmenő, de nagy meglepetésre a fiatal Iannone hamar az élre tört, és gyakorlatilag ki sem engedte a kezéből a győzelmet. A második Di Meglio lett.

Az élről induló Smith és a ponttáblát vezető Corsi bukott és a mezőny végén végzett. Gadea ugyancsak elesett a csúszós pályán és nem szerzett pontot.

Idei legjobb eredményével a magyar világbajnok összetettben a 8. helyre jött fel, 29 pontra lemaradva a vezető Corsitól.

A 250-eseknél Kallio nyert Aoyama és Pasini előtt. A magyar színekben versenyző Barbera a második helyről rajrolt, végül 6. lett.

A 800-asoknál vége szakadt Rossi nyeretlenségi szériájának: a hétszeres világbajnok 89. futamgyőzelmét aratta Sanghaiban Pedrosa és Stoner előtt.