by SzelesÚt 2011. jún 13.

Még várni kell a csodára

Nem alakult szerencsésen a Superstock 1000-es sorozat misanói futama Gyürfi Alen számára. Bár egy jó rajttal 31. pozícióból az első...

Nem alakult szerencsésen a Superstock 1000-es sorozat misanói futama Gyürfi Alen számára. Bár egy jó rajttal 31. pozícióból az első kanyarkombinációt követően a 26.-ra jött fel, a második körben kiütötték a versenyből. Alennek és a motorjának sem történt komoly baja, és a motoros már a jövő vasárnapi futamra készül.

Amikor vasárnap reggel leintették a Superstock 1000-es sorozat bemelegítő edzését, az Adrenalin H-Moto Team őszintén reménykedett abban, hogy Győrfi Alen a viszonylag rossz rajtpozíciója ellenére – a 31. helyről várhatta a startot – akár még a pontszerzésre is képes lesz a misanói futamon.

„Warm-up tíz perce alatt futottam egy bizakodásra okot adó időt, és a 1.43.045 a huszonkettedik helyre volt jó. Száraz körülmények között ez volt a legjobb helyezésem itt Misanóban, így a versenynek bizakodva készülhettem” – foglalta össze a 22 éves motoros.

A bemelegítő edzés alatt a pályán még voltak vízfoltok, de a futamra már teljesen felszáradt aszfalt várta a versenyzőket. Alen pontosan tudta, csak akkor van esélye a bravúrra, álma beteljesítésére, ha már a rajt után közvetlenül képes lesz több helyet előre lépni.

„Nem véletlenül bíztam a jó rajtban, hisz a piros lámpák kialvását követően az első kanyarkombináció után a 26. helyre léptem előre. Ráadásul egy nyolcas bollyal sikerült lépést tartanom, azaz minden adva volt ahhoz, hogy jól szerepeljek” – idézte fel a rajt utáni pillanatokat Alen.

Ám nagyon hamar véget ért az álmodozások kora a versenyző és csapata számára, ugyanis alig kezdte meg a második körét, a negyedik kanyarban már be is fejeződött számára a nagyon jól indult verseny.

„A szabadkártyával induló Anastasia a féktávon egyszerűen kiütötte alólam a motoromat. Mivel a lehető legrövidebbet fékeztem, így tudtam, itt nem kerülhet veszélybe a helyem. Ám a következő pillanatban csak azt éreztem, hogy az ő motorja egyszerűen kiütötte alólam a Hondámat, így esélyem sem volt a folytatásra. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy sem nekem, sem pedig a motoromnak nem történt komoly baja. Pedig úgy éreztem, akár a csodára is képes lehettem volna… Nagyon remélem, hogy idén ez volt az utolsó peches versenyem. Magamban már le is zártam ezt a hétvégét, és mostantól a jövő heti, Arragonban megrendezésre kerülő futamra koncentrálok” – fogalmazott a Misanóból kissé keserű szájízzel távozó Alen.