by -sportos- 2022. jún 21.

Görbe Soma pontot szerzett a Rookies Cupban

Végre megtört a jég, a Red Bull Rookies Cup sorozat sachsenringi állomásán már Görbe Soma is feliratkozott a pontszerzők közé - írja a p1race.hu. A szászországi versenyhétvégén a Humda pilótájának segítségére volt hazánk egyetlen gyorsasági motoros világbajnoka, Talmácsi Gábor is.

Soma a 15. helyről indulva nem kapta el jól a rajtot, az első kör végére hátraesett a 20. helyre. Később feljött a 17. helyre, ám a 10 körrel a vége előtt ismét a 20. volt. A Humda által támogatott magyar fiatal nagyot csatázott egy négyfős bolyban a francia Amaury Mizerával, az osztrák Jakob Rosenthalerral és az olasz Alex Venturinivel a 17. pozícióért. A tét a végén a pontszerzés lett, ugyanis az utolsó kör elején a brit O’Shea és az indonéz Aditama kiütötték egymást. A négyük küzdelmét Soma nyerte meg, így a 15. helyen befutva megszerezte az idei első pontját a Red Bull Rookies Cupban.

A második futamon Soma nagy csata után végül a 16. lett, éppem lecsúszva a pontszerzésről.