by -szélesút- 2020. szept 14.

San Marinó-i Nagydíj - Morbidelli pályafutása első sikerét aratta

Az olasz Franco Morbidelli nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriája, a MotoGP versenyét a vasárnapi San Marinó-i Nagydíjon, Misanóban. A 25 éves motorosnak ez pályafutása első sikere a MotoGP-ben.

Morbidelli mögött honfitársa, Francesco Bagnaia végzett másodikként, míg a spanyol Joan Mir a harmadik helyen. A közönségkedvenc, a kilencszeres világbajnok Valentino Rossi éppen lemaradt karrierje 200. dobogós helyezéséről, negyedik lett. A versenyt 10 ezer néző a helyszínen tekinthette meg.

A szezon következő állomása az Emilia Romagna Nagydíj lesz a jövő hétvégén, ugyancsak Misanóban.

MotoGP (27 kör, 114,102 km):

1. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 42:02.272 perc
  2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 2.217 másodperc hátrány
  3. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 2.290 mp h.

Az állás 6 futam után (még 8 van hátra): 1. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 76 pont, 2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 70, 3. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 64

Moto2 (25 kör, 105,65 km):

1. Luca Marini (olasz, Kalex) 40:41.774 p
  2. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 0.799 mp h.
  3. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 0.897 mp h.

Az állás 7 futam után (még 8 van hátra): 1. Marini 112 pont, 2. Bastianini 95, 3. Bezzecchi 85

Moto3 (23 kör, 97,198 km):

1. John McPheee (brit, Honda) 39:48.952 p
  2. Ogura Aj (Japán, Honda) 0.037 mp h.
  3. Szuzuki Tacuki (japán, Honda) 0.232 mp h.

Az állás 7 futam után (még 8 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 106 pont, 2. Ogura 101, 3. McPhee 92

MTI, foto: witter.com/FrankyMorbido12