by SzelesÚt 2011. okt 23.

Tragédia: Meghalt Marco Simoncelli

Tragédia történt a MotoGP malájziai futamán: a pálya kórházában életét vesztette Marco Simoncelli. A 24 éves motoros az első körben...

Tragédia történt a MotoGP malájziai futamán: a pálya kórházában életét vesztette Marco Simoncelli. A 24 éves motoros az első körben elvesztette uralmát a gépe felett, Edwards és Rossi pedig már nem tudták kikerülni.Az orvosok már nem tudtak segíteni a szepangi balesetben súlyos sérüléseket szenvedő Marco Simoncellin. A malajziai futam első körében az olasz versenyző elvesztette uralmát versenygépe felett. Sajnálatos módon befelé csúszott, a mögötte haladó Colin Edwards és Valentino Rossi már képtelen volt korrigálni, és mindketten elgázolták. Az ütközés erejére jellemző, hogy Simoncelli sisakja lerepült a fejéről.

A baleset a 11-es kanyarban történt, Edwards szintén leesett motorjáról, de megúszta súlyos sérülés nélkül, míg Rossinak semmi baja sem lett. A futamot az eset után azonnal félbeszakították, Simoncelli pedig a pálya közeli klinikára került. Az olasz klasszis életéért keményen küzdöttek az orvosok, de már nem tudták megmenteni.

- Ahogy láttam a felvételt, rögtön rosszul lettem. Az sosem jó jel, ha valakinek elrepül a sisakja – mondta letörva Casey Stoner.

Simoncelli 2002-ben mutatkozott be a 125 kcm-es kategóriában, majd 2006-ban váltott 250-es gépre. 2008-ban a kategória világbajnoka lett, majd a királykategóriára váltott.