by SzelesÚt 2011. máj 24.

Northwest 200 - Bitti szemével

Soha nem volt még ilyen rossz napja a rendezőknek, a versenyzőknek és a nézőknek, mint a szombati versenynap itt a Northwest 200-on. Szakadó eső,...

Soha nem volt még ilyen rossz napja a rendezőknek, a versenyzőknek és a nézőknek, mint a szombati versenynap itt a Northwest 200-on. Szakadó eső, óriási szélvihar, bombariadó, emiatt kiürítették az egész depót és a rajtrácsot, a versenyzőknek több mint 500 méterre kellett tartózkodniuk a depótól, a lakóautóktól: egyszóval az idegek harca volt ez a versenynap - írta Bitti a versenyről.

Nagyon korán kezdődött, 8-kor már mindenkinek ott kellett lennie a depóban de az első motor a pályán 11-kor ment körbe, természetesen szakadt az eső... Emiatt a rendezők megcserélték a versenyek sorrendjét, a superbike futam helyett a supersport volt az első, ami nézők számára egy nagyon jó verseny volt. Majd a rengeteg néző és a versenyzők délután ötig vártak, köztük én is.

{NeoGallery gallery="north"}

A héten háromszor volt lehetőségem menni a pályán, ezek száraz edzések voltak ahol nem sikerült megtalálnunk a megfelelő beállításokat. Az időmérők alapján „csak” 30. lettem ami ha figyelembe vesszük a mezőny erősségét teljesen reálisnak mondható. Az AMA-s Jeremy Toye 1 másodpercre volt előttem. A superbike illetve a stock edzésen folyamatosan a futómű-beállításokkal voltunk elfoglalva. Nem működött a váltóelektronikám sem, ezek apró dolgok, de nagyon fontosak a TT-re vonatkozóan.

Nagyon féltem az esőtől, de majd hogy ennyi minden történt, a fejem kitisztult, elmúlt belőlem a félelem és az első megtett kör után majd a következő kettő kör után már úgy mentem, mint az állat, a szakkommentátorok és a csapatfőnökök szerint is. Sajnálom, hogy elmaradt a verseny, de talán a versenyzők biztonságának érdekében ez  jobb döntés volt, csak nem kellett volna szakadó esőben halálra ázva és fázva ott állni öt órát a rajtrácson. Jó hír, hogy megtaláltuk a legjobb beállításokat a TT-re vonatkozóan és két ajánlatot is kaptam az esős menésem után. Jeremy Toye barátom aki tavaly 3. lett a Macau gp-n, felajánlotta, hogy az amerikai superbike bajnokság három futamán indulhatok az idei évben, illetve az angol Kawasaki csapat színeiben a BSB superbike EVO kategoriájában 3 futamon van lehetőségem versenyezni.

Nagyon várom már a TT-t, remélem, hogy kitart a bátorságom, elszántságom és a vágyakozásom a jó eredmény eléréséhez és megmarad minden úgy, mint itt, amikor az esőben mentem és nem fogok úgy küszködni a 25-től a 30. helyig mint ahogy itt tettem a Northwest-en az edzések során.

Összességében azt mondom, hogy persze csalódott vagyok, hogy elmaradt a verseny, de meg tudtam mutatni magamnak legalább esőben, és hogy nem volt hiábavaló ez a rengeteg felkészülés.

<<<Bitter: Northwestre várva