by SzelesÚt 2008. aug 18.

Brnói izgalmak

Mindent megtett a dobogóért, mégis csak a 4. helyen végzett az első kockából induló Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros világbajnokság brnói...

Mindent megtett a dobogóért, mégis csak a 4. helyen végzett az első kockából induló Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros világbajnokság brnói futamán. A futamot a hihetetlen gyors Bradl nyerte, di Meglio és a Talmát az utolsó pillanatokban megelőző Olive előtt.

Az első 10 körig minden rendben volt, bár a féktávokon nem volt túl jó a gép - nyiatkozta Talma a futam után. - Olive és Terol eléggé kellemetlen ellenfél volt. Mindent megtettem és a végére a gép is vesztett erejéből. A magyar szurkolók fantasztikusak, élmény ilyen publikum előtt versenyezni. Szerettem volna a dobogóra állni, mert megérdemelte volna ez a több ezer lelkes magyar, aki eljött Brnóba. Ilyen szurkolói senkinek nincsenek, köszönöm nekik.

A negyedlitereseknél fantasztikusan izgalmas versenyben Debon nyert Bautista és Simoncelli előtt. Barbera a Team Toth színeiben a 4. lett.

A Moto GP-ben Rossi nyert Elias és Capirossi előtt, Stoner bukott és nullázta a versenyt. A Doktor előnye így már 50 pont összetettben.