by SzelesÚt 2011. okt 29.

Alen - szerződés 19 kör után

Alig ért véget Portimaóban a Superbike világbajnokság, Győrfi Alent az olasz BWG Racing tesztelni hívta Mugello-ba. A 21 éves motoros ezúttal egy...

Alig ért véget Portimaóban a Superbike világbajnokság, Győrfi Alent az olasz BWG Racing tesztelni hívta Mugello-ba. A 21 éves motoros ezúttal egy Kawasakit próbált ki, és a rossz idő dacára 19 kört tett meg a számára ismeretlen motorral. A gyakorlással valamennyi érdekelt fél elégedett volt, és vélhetően folytatása következik, ugyanis a csapat még az idén szeretné versenykörülmények között kipróbálni Alent, ugyanakkor már most szerződést kínáltak számára a 2012-es szezonra.

Az első elismerő szavakat már a portimaói futam után megkapta Győrfi Alen, aki az idei Superbike világbajnokság Superstock 1000 sorozatában állt rajthoz valamennyi versenyen. Aztán a szavakat tett követte, és az olasz BWG Racing meghívta tesztelni a 21 éves motorost Mugello-ba. A ringen éppen a gyakorlást megelőző hétvégén rendezték meg a Superstock 1000 olasz bajnoki futamot, ahol az Alennek felkínált Kawasakival a csapat legjobbja 1:54.8-as köridőket teljesített abszolút száraz körülmények között.

Sajnos azonban az időjárás nem fogadta kegyeibe az Adrenalin H-Moto Team versenyzőjét, ugyanis a teszt alatt folyamatosan esett vagy csepegett az eső, így teljesen más beállításokkal és más keménységű abroncsokkal körözhetett Alen, aki végül 19 kört tehetett meg, és a legjobb ideje 2:02.112 volt. Ez, annak tükrében, hogy először ült ezen a motoron, és először száguldott az olasz pályán, nem rossz eredmény, főleg úgy, hogy a BWG Racing szakemberei szerint száraz körülmények között ez 1:55-ös körnek felel meg.

„Nagyon vártam már ezt a lehetőséget, hisz egyrészt most megtudtam, miként is működik egy igazi profi csapat, másrészt alkalmam nyílt kipróbálni egy Kawasakit is. Az első pillanattól kezdve nagy volt az összhang köztem és a csapat között, és amikor a visszajelzéseim alapján állítottak a motoron, a gép még jobban reagált az irányításomra. Sajnos a mostoha időjárás miatt a tervezett hét edzésből mindössze kettő lett, amelyben összesen 19 kört mehettem, mégis örültem ennek a lehetőségnek. Szó van arról, hogy versenykörülmények között is kipróbálnának, ami azt jelenti, nem okoztam csalódást, így várom az esetleges folytatást” – foglalta össze a teszteléssel kapcsolatos érzéseit Győrfi Alen.

A magyar motoros teljesítményével elégedett volt Enrico Folegnani, a BWG Racing csapatfőnöke. A szakember szerint Alen tehetséges, így mindenképpen szeretné, ha lenne folytatása a mostani tesztnek. „Nagyon sajnálom, hogy az időjárás keresztülhúzta az eredeti elképzelésünket. Azt azonban ebből a 19 körből is tisztán láttam, hogy Alennek van érzéke a motorhoz, pontosan el tudta a szerelőknek mondani, mit hogyan állítsanak rajta. Ez talán még a mostani köridejénél is fontosabb, hisz így lehet a beállításokon úgy módosítani, hogy a motor teljesítménye fokozatosan javuljon. Úgy vélem, nem ez volt az utolsó közös munkánk” – fogalmazott az olasz team első embere.

Annyira nem, hogy Enrico Folegnani felajánlotta, hogy egy versenyen is induljon el Alen a csapat színeiben. Kelemen Krisztián, az Adrenalin H-Moto Team csapatfőnöke elárulta, az olaszok már ennél is tovább mentek. „Alen teljesítménye annyira meggyőző volt, hogy a mostani 19 kör is elég volt ahhoz, hogy a jövő évre szerződést ajánljanak számára. Természetesen az ebben szereplő számok jelentősen változhatnak, ha versenykörülmények között is bizonyítja Alen a tehetségét. Nem kell semmit elkapkodnunk, lépésről lépésre haladunk előre a céljaink felé. A végső választ majd a versenyt követően adjuk meg” – árulta el a menedzser.