by SzelesÚt 2008. szept 13.

Talma sérülése

Nem zárult szerencsésen magyar szempontból az első nap Indianapolisban. Talmácsi Gábor mindössze 4 kört tudott menni az időmérőn, ugyanis az...

Nem zárult szerencsésen magyar szempontból az első nap Indianapolisban. Talmácsi Gábor mindössze 4 kört tudott menni az időmérőn, ugyanis az edzés elején elesett és megsérült. Ezt követően már nem ment ki a pályára.

Mind a szabadedzésen, mind az időmérően vizes aszfalton voltak kénytelenek ismerkedni az új pályával a versenyzők. Talmácsi elmondta, hogy tetszik neki a vonalvezetés, és van egy kifejezetten technikás rész, ami különösen fekszik vezetési stílusának. A szabadedzésen 3. lett, a legvégén kicsúszott, de nem történt baja. Az időmérőn a 11. helyen zárt, a kvalifikációt Zanetti nyerte.

"Sajnos esés közben odavágódott a bal kezem az aszfalthoz és ugyanaz a csontom tört el, mint 2003-ban a jerezi teszt során - mondta Talma. - Jócskán megdagadt, de Costa doktor már megkezdte a kezelését, és nagyon bízom benne, hogy minden rendben lesz vele holnapra és főleg vasárnapra. Mindkét kicsúszásnál elment a motorom hátulja, annak ellenére, hogy a pálya azon részen voltam, ahol jó volt a tapadás. Holnap reggel 8-kor jelenésem lesz a klinikán, ahol érzéstelenítő injekciót és egy speciális kötést kapok, majd meglátjuk, hogy bírom az edzést. Egy biztos rajtam nem fog múlni, ott akarok lenni a vasárnapi rajtnál."