by SzelesÚt 2009. ápr 14.

Talma: keményen dolgozunk tovább

A hatodik helyről rajtolva végül a tizedik lett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros világbajnokság katari nyitófutamán. A 125-ösök futamát...

A hatodik helyről rajtolva végül a tizedik lett Talmácsi Gábor a gyorsaságimotoros világbajnokság katari nyitófutamán. A 125-ösök futamát félbeszakították, a 250-esekét lerövidítették, Moto GP el sem rajtolhatott vasárnap a nagy esőzések miatt.

Negyven perces csúszással kezdődött a szezon első versenye a 250 köbcentis kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokságon. A nyolcadliteresek versenye közben ugyanis viharos erejű széllel és szakadó esővel egy zivatar érkezett a Losail-pálya fölé. A 125-ös viadalt idő előtt félbeszakították, Talmácsi Gáboréknak pedig meg kellett várniuk, amíg felszárad a pálya, villanyfényes futamot ugyanis nem lehet vizes körülmények között rendezni. Ráadásul le is rövidítették a versenytávot, hogy a MotoGP futam időben rajtolhasson.

A Batalonring Team pilótája a hatodik helyről kezdte a 13 körös versenyt, és a táv elején végig az élbolyban motorozott, a negyedik-ötödik hely környékén. Egy idő után folyamatosan hátrébb csúszott, miután többször nekimentek a vetélytársai, egyszer pedig egyik ellenfelének esése miatt még a pályáról is le kellett mennie. Talma végül a tizedik lett a nyitófutamon, amelyet a spanyol Hector Barbera nyert meg. Nagy meglepetésre a francia Cluzel lett a második, az Aspar pilótája Mike di Meglio pedig a harmadik.

A Katari Nagydíj végeredménye:
1. Hector Barbera (Pepe World Team, spanyol, Aprilia) 26:50.940 perc
2. Jules Cluzel (Matteoni Racing, francia, Aprilia) 0.826 hátrány
3. Mike di Meglio (Mapfre Aspar Team, francia, Aprilia) 6.181 hátrány

10. Talmácsi Gábor (Balatonring Team, Aprilia) 20.348 hátrány

Az elején néhány körig minden jó volt, de utána nekem jött valaki, és három helyezéssel visszacsúsztam - mondta Talma a futam után. - Ezt követően egy versenyző elesett és majdnem engem is kilökött, úgyhogy le kellett mennem a pályáról, közben megint megelőztek hárman. Utána Debonnal kellett küzdenem, de hatalmasakat fékezett és nem tudtam megelőzni, az előttünk levő boly ezalatt eltávolodott tőlünk. Kicsit csalódott vagyok, mert ha ezek a problémák nincsenek, akkor jobb helyezést érhettem volna el. Mivel pozitívan gondolkodom, így azt mondom a legjobb tízben végeztem, és most már a következő versenyre koncentrálok, amely Japánban lesz két hét múlva. Tovább dolgozunk keményen.

A hatalmas eső miatt először csak elhalasztották a MotoGP mezőnyének rajtját, de aztán végül egy órás várakozás után hivatalosan is lefújták a királykategória versenyének indulását. A 125-ösök versenyét négy kör után félbeszakították.