by SzelesÚt 2009. ápr 14.

Stoner nyerte a hétfői futamot

Casey Stoner könnyedén nyerte a MotoGP katari nyirófutamát. A kivételes hétfői verseny második helyezettje Valentino Rossi, a harmadik Jorge Lorenzo...

Casey Stoner könnyedén nyerte a MotoGP katari nyirófutamát. A kivételes hétfői verseny második helyezettje Valentino Rossi, a harmadik Jorge Lorenzo lett. A rajtsorrend első sora tehát változatlanul haladt át a célvonalon.

A MotoGP történelme során még sohasem fordult elő, hogy a hétfői napon rendezzenek versenyt. Most ez is bekövetkezett 2009-ben Katarban. A vasárnapi versenyt a heves esőzés miatt lefújták, majd hétfőre halasztották.

Stoner jól kapta el a rajtot, végig vezetett. Rossi nem tudta metgszorongatni az ausztrált, s a második helyen végzett. Az újonc Mika Kallio a 8., Nicky Hayden a Ducatival a 12. lett.