by SzelesÚt 2009. júl 20.

Rossi újabb győzelme, Talma kört kapott, de pontot szerzett

Az idén már második alkalommal küzdött fej fej mellett a Fiat Yamaha két versenyzője. A lélegzetelállító harcból végül a tapasztaltabb...

Az idén már második alkalommal küzdött fej fej mellett a Fiat Yamaha két versenyzője. A lélegzetelállító harcból végül a tapasztaltabb világbajnok, Valentino Rossi került ki győztesen a Német Nagydíjon. Talma kört kapott, de megszerezte első pontját a legnagyobbak között.

Mint ahogy korábban a katalán versenyen, most is Rossi volt az, akit elsőként intettek le a fekete-fehér kockás zászlóval, akkor Spanyolországban Lorenzo csupán 0.099 másodperccel ért be az olasz bajnok mögött. Ezzel a 101. győzelemmel Rossi utolérte a legendás Agostini rekordját, ugyanis megszerezte a 159. pódiumos helyezését.

Azt hiszem, mindenki számára nagyszerű verseny volt ez a mai, a bajnokság 4 vezető motorosa ott volt az elején, és nagyon keményen harcoltunk -  mondta a Doktor a futam után. - Tudtam, hogy nem lesz könnyű, ezért nagyon örülök ennek a győzelemnek, jól motoroztam, a csapat is fantasztikus munkát végzett egész hétvégén. Nagyon jól sikerült a rajtom, és jót csatáztam Stonerrel. A végén pedig egy újabb hihetetlen harcot vívtunk Lorenzoval, és nagyon kellett koncentrálnom, főként amikor megelőzött, mert erre egyáltalán nem számítottam. Szerencsére sikerült visszaelőznöm őt, és egy hibátlan utolsó kört futottam. Ma egyszerűen minden jól működött, a motor, a Bridgestone gumik, úgyhogy nagy-nagy köszönet mindenkinek. Ebben az évben ez már a 4. győzelmem, úgyhogy a Yamaha tényleg fantasztikus az idén. Úgy gondolom, az ilyen futamok jót tesznek ennek a sportnak. Most van egy kis előnyünk a bajnokságban, Donington lesz a következő állomás, amely egyik kedvenc pályám, remélem, ott is sikerül nyernem."

Talmácsi a 16 helyről indult, és bár az utolsó pillanatban Rossiék lekörözték, így is a 15. helyen ért célba, megszerezve első pontját a királykategóriában. Talma hosszú idő óta az egyetlen motoros, aki ugyanazon az évben pontot szerzett a 250-ben és a MotoGP-ben is.

Nagyon örülök a pontszerzésnek, ez egy mérföldkő a pályafutásom történetében - nyilatkozta Talma. - Szeretném folytatni a pontok gyűjtögetését, és egyre előrébb végezni a versenyek végén. Ehhez változtatnunk kell a motor mostani alapbeállításain, mert a kanyarokat nagyon nehezen tudom bevenni. A jövő hétvégén Angliában folytatjuk is a megkezdett munkát és ugyan csak lépésenként, de haladunk előre.