by SzelesÚt 2009. máj 31.

Németh - jó bemutatkozás, első Team Toth-győzelem

Hihetetlenül izgalmas versenyt vívtak a gyorsaságimotoros-világbajnokság 250 köbcentis kategóriájának indulói vasárnap Mugellóban. Az utolsó...

Hihetetlenül izgalmas versenyt vívtak a gyorsaságimotoros-világbajnokság 250 köbcentis kategóriájának indulói vasárnap Mugellóban. Az utolsó kanyarokban dőlt el a győzelem, most már nem először ebben a szezonban. Végül a Team Tóth csapatban versenyző olasz Pasini lett az első Simoncelli és Bautista előtt, megszerezve ezzel a magyar csapat első győzelmét.

Ismét két magyar volt ott a rajtnál, Tóth Imre, illetve a Balatonring Team új pilótája, Németh Balázs. Balázs a 22. helyről kezdhette a futamot, és újonc létére, tökéletesen megbirkózott a rendkívül nehéz körülményekkel - a szakadó esővel, a számára új pályával és motorral - és végül csak egyetlen hellyel maradt el a pontszerzéstől, ami élete első világbajnoki futamán mindenképpen bravúros teljesítménynek számít.

Ráadásul Balázs egy rossz rajt után tudott felzárkózni, és a verseny végét is nagyon jól bírta erővel, az utolsó három körben a tizennyolcadikról a tizenhatodik helyre lépett előre.

Bár edzéseken próbáltam pár rajtot, nem sikerült jól a kezdés - mondta Németh a futam után. - Még nem tudtam teljesen hozzászokni a motorhoz, mert ezzel máshogy kell rajtolni mint a négyüteműekkel. Aztán elég hamar felzárkóztam egy csoportra, akikkel tulajdonképpen végig együtt mentünk, és előzgettük egymást. Utolsó három körben sikerült utolérnem az előttem lévő két pilótát, és végül meg is tudtam előzni őket, így a 16. helyen futottam be. Végig szoktam a motort, és úgy érzem, hogy a végére sikerült összebarátkoznom vele - tette hozzá Balázs.