by SzelesÚt 2008. máj 27.

Mugello és a nagy remények

Az olasz toszkán hegyek között fekvő Mugello a gyorsaságimotoros világbajnokság következő állomása. Az olasz ringen 1991 óta rendeznek...

Az olasz toszkán hegyek között fekvő Mugello a gyorsaságimotoros világbajnokság következő állomása. Az olasz ringen 1991 óta rendeznek állandóan GP-futamokat; a hazai pálya előnyeit élvező olaszok mellett most több versenyző is a győzelemben bízik.

Ha van pálya, ahol a motorerőre és a precíz beállításokra egyaránt szükség van, akkor az kétséget kizáróan Mugello. A közel 1200 méteres célegyenes és azt azt követő visszafordító kiváló lehetőség az előzésre. Rengeteg a pályán a szintkülönbség, amit egyéb iránt nem éppenséggel lassú kanyarok tarkítanak. A sikánok sem olyan trükkösek, mint például a La Mans-i pálya célegyenesét követő kanyarkombináció, mivel sokkal nagyobb sebességgel lehet rajtuk áthaladni. Egyszóval gyors, ugyanakkor több helyen technikás pályáról van szó - ahol mindig történnek érdekes dolgok a célegyenes előtti és utáni visszafordítóban egyaránt.

A mugellói ring 5,2 km hosszú és 14 méter széles. Kilenc jobb- és hat balkanyarja van. A 125-ösöknél tavaly Faubel nyert, minden idők egyik legszorosabb befutójában Talmácsi a 4. lett. A 250-eseknél Bautista aratorr rajt-cél győzelmet De Angelis és a Team Toth-os Barbera előtt. A királykategóriában Rossi nyert, megelőzve Pedrosát és Barrost. És hogy mi lesz 2008-ban? Vasárnap kiderül.