by SzelesÚt 2011. nov 20.

Kispataki: van egy csapat!

Ballábas szezonkezdet, technikai hiba - így kezdődött az év. De ami utána jött: a 75. Bol d'Or teljesítése, minden további magyar bajnoki futam...

Ballábas szezonkezdet, technikai hiba - így kezdődött az év. De ami utána jött: a 75. Bol d'Or teljesítése, minden további magyar bajnoki futam fölényes győzelme, egyéni körrekordok sorozatos megdöntése és pontszerzés a brnoi Superbike VB futamon!

A 2010-es szezon örömteli sikerekkel záródott, hisz Viktor az Endurance Világbajnokság katari fordulóján dobogón végzett, majd Arie Vossal megnyerték a bahreini tesztfutamot. Így csalódást okozott hogy az idei év februárjában még biztos információk hiányában tekintett az évre a 25 éves motorversenyző.

Az első OB futamra azonban összeállt egy lelkes csapat, mely év végére nem várt sikereket ért el. Az esztergomi Prop-tech műhely teljes mellbedobással Viktor mögé állt. Megépítettek egy verseny Hondát, melyet egész szezon folyamán fejlesztettek és finomítgattak, így mára 200 lóerő feletti a gép. A motiváló háttér, a folyamatosan javuló technika Viktor teljesítményén is meglátszott, nézzük az idei köridőket:

-    Hungaroring: 1.50.87
-    Pannoniaring: 1.54.82
-    Brno: 2.02.72

És hogy jött a WSBK részvétel? A brnoi Alpok-Adria futam előtt a csapat átnézte a tavalyi köridőket és megcélozta a 2.04-et, azaz eldöntötték, ha sikerül megfutni, megpróbálják. És lám, merj nagyot álmodni és sikerül: a rendezőség elfogadta a csapat nevezését, Viktor kiváló formában motorozva csupán 3,5 másodperc hátrányt könyvelt el a polet megszerző Checatól. A pontszerzés hab volt a tortán, hisz cél a tisztes helytállás, a lemaradás minimalizálása, a lekörözés elkerülése volt. Viktor mindkét 20 körös futamon, 41 másodpercre a győztestől ért célba, ami a délutáni fordulón a  pontszerző 15. helyet jelentette.

Az idei szezon véget ért Viktor számára, megkezdődtek a következő év előkészületei. Ami biztos hogy a sikeres tanulóév után a Prop-tech színeiben folytatja a versenyzést. Reményeink szerint újabb VB-s szerepléssel, ami nagyban függ a most folyó előkészületektől, támogatók keresésétől.

{NeoGallery gallery="viktor"}

Kispataki Viktor: "Kisebb csalódással fogadtam a szezon elején azt a tényt, hogy az Endurance VB-s dobogó ellenére nehézségekbe ütköztünk az előkészületek során. Az első OB futamon azonban mégis ott voltam, a Prop-tech Hondával. A géppel amelyik az év folyamán több fejlesztésen esett át, a brnoi WSBK futamon életem legjobb versenymotorján ülhettem. Mindent beleadtam miközben példaképeim között motoroztam. Most azon dolgozunk hogy jövőre ismét ott lehessek a Superbike mezőny legjobbjai között."