by SzelesÚt 2011. márc 15.

Endúrókrossz-szezonnyitó

Sóskúton megkezdődött az endurókrossz bajnoki sorozat. Új egyesület ( Érdi Motorsport Racing) vette kezébe a verseny szervezését, és annak...

Sóskúton megkezdődött az endurókrossz bajnoki sorozat. Új egyesület ( Érdi Motorsport Racing) vette kezébe a verseny szervezését, és annak ellenére, hogy az idei évben a bányát már nem használhatták, izgalmas nyomvonalat alakítottak ki a krosszpályán és annak környékén. Az I. osztályban több szlovák versenyző mellett a krosszos Szvoboda Bence is elindult.

269 induló teljesítette a napot. A jó időnek hála sok néző volt, kb. 1000-en figyelték a futamokat.

I. osztályban Grillmayer Gábort intették le elsőként, mögötte pedig egy bercen belül Szvoboda Bence és Robert Kapajcik ért be. II. osztály E1-ben a tavalyi nyaksérüléséből felépülő Henzer Péter bizonyult a legjobbnak, akit a szlovák színekben induló Vörös Gábor, és Eszényi László Tamás követett. E2-ben Prekob Renátó, Kolmanics László és Kun Szabolcs lett dobogós. E3-ban Szabó János, Laczkó Péter és Halász Miklós végeztek az első három helyen. Old boyban az I. osztályból áttérő Nagy Péter lett a leggyorsabb, Szekeres Sándor és Kuba Richard előtt. A veteránok futamában Csősz Lajos lett az első, Kiss Csaba a második és Vas Gyula pedig a harmadik.

A következő futam április 2.-án, szombaton Nagykanizsán lesz.