by SzelesÚt 2011. júl 14.

Brno - Kispataki pontot szerzett

Viktor élete első Superbike VB-s versenyhétvégéjén a pontszerző 15. helyen végzett. Hazai csapattal, hazai segítőkkel írta fel a nevét a világ...

Viktor élete első Superbike VB-s versenyhétvégéjén a pontszerző 15. helyen végzett. Hazai csapattal, hazai segítőkkel írta fel a nevét a világ legjobbjainak listájára Brnóban.

Ahogy körvonalazódott, hogy Bulcsú Rezső segítségével sikerül megszerezni az indulási jogot, azaz a szabadkártyát, a Prop-tech csapata a tisztes helytállásban reménykedett, legvadabb álmaikban sem gondolták, hogy sikerülhet pontot szerezni.

Ezen eredményhez szükség volt egy csapatra akik legjobb tudásukkal, precíz munkájukkal készítették fel a motort és szerelték a hétvégén. Végh Jana segítségére, aki nem féltve tapasztalatát vett részt a tuningolásban, így lett a Honda a lehetőségekhez képest a legerősebb, végigfutva a versenyhétvégét. Továbbá Viktorra, aki nem riadt vissza a lehetőségtől, élete legjobb formájában, kitartóan küzdött Brnoban

Az első verseny rajtját követően Xaus bukott, Viktor Őt kikerülve némi hátrányra tett szert. Az élen motorozó Melandri-Biaggi-Checa triótól megközelítőleg 4 másodpercet kapott körönként, top speed tekintetében: 291 vs. 272. A kockás zászlót 19.-ként látta meg a 22 fős mezőnyben.

A második futam első köreiben Viktor szorosabban követte profi ellenfeleit. A táv felénél érezte, hogy a gumi nehezen viseli a nagy meleget. E közben a táblán folyamatosan látta pozícióját, mely egyre közelebb került a pontszerző helyezéshez. Öt körrel a vége előtt Berger kiesésével Viktor átvette a 15. helyet. A csapat szíve együtt lüktetett a verseny végéig, bírja ki a technika, "ne kerüljön porszem a gépezetbe".

És hál'Istennek, nem került. Kispataki Viktor pontot szerzett élete első WSBK-versenyén.

Kispataki Viktor: "Sikeres hétvégén vagyunk túl, amit a pontszerzés megkoronázott. Úgy gondolom jó lehetőség volt ez a verseny arra, hogy felmérjük hol is tartunk a világ legjobbjaihoz képest. Köszönöm a csapatom, támogatóim, családom segítségét, hogy itt lehettem, és remélem a jövőben lesz még hasonló lehetőség. Célunk, hogy addig is tovább gyorsuljunk, hogy következőre a legjobbakhoz közelebb kerüljünk. Ezúton szeretném megköszönni a bíztató szavakat, a szurkolást, és a gratulációkat! "