by SzelesÚt 2011. szept 26.

Alen bukott, Tóth Imi pontot szerzett

A 19. helyért küzdve bukott másfél körrel a vége előtt Győrfi Alen a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatának imolai futamán....

A 19. helyért küzdve bukott másfél körrel a vége előtt Győrfi Alen a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatának imolai futamán. Supersportban Tóth Imre a 15. helyen végzett, ezzel egy pontot szerzett. Németh Balázs technikai probléma miatt nem ért célba.

A motorsport egyik legendás pályáján, Imolában csapott össze egymással ismét a Superbike világbajnokság mezőnye. A Superstock 1000-es sorozatban induló Győrfi Alen a reggeli bemelegítésen tovább folytatta a remeklését, és az 1:54.143-as köridejével a 15. helyen zárta a warm up-ot. Sőt, annyira jó ritmusra volt képes, hogy a pálya első harmadában a 3. legjobb részidő az övé volt.

Az egész csapat bizakodva várta a futamot, ám ezúttal egyáltalán nem sikerült Alen rajtja, és mire elért az első kanyarig, már négy helyet vesztve csak a 26. pozícióban folytatta a versenyt.

„A kuplungom egyszerűen beragadt, így még az is szerencse, hogy egyáltalán el tudtam indulni. Ahogy felvettem a ritmust, azonnal utolértem egy bolyt, és a második kör végére sikerült a 19. helyig előreküzdenem magam” – idézte fel az első körök izgalmát az Adrenalin H-Moto Team versenyzője.

Ez volt a futamnak az az időszaka, amikor reális esély mutatkozott arra, hogy Alen megszerezze első pontjait. Pár körön belül utolért egy öt motorosból álló csapatot, és az ő körideje valamennyi közelében lévő vetélytársánál jobb volt. Ám a nagy akarásnak majdnem nyögés lett a vége.

„Elkapott a hév, és azonnal előzésbe fogtam, ám összeértem a vetélytársammal, így a sóderágyban találtam magam, ahonnan csak nagyon nehezen tudtam kivergődni. Mire ismét felvettem a tempót, már csak a 22. voltam, így kezdhettem elölről a felzárkózást. A Honda is remekül működött, én is ráéreztem a pályára, így megint sikerült visszazárkóznom a 19. helyig, és olyan köridőket tudtam teljesíteni, mint azok, akik a 12-15. hely között haladtak” – fogalmazott a 21 éves motoros.
És amikor már újra bizakodni kezdett, jött a fekete leves. Megint előzött, amikor a másik pilóta véletlenül hozzáért a kormánya végéhez, ami kifordult, és Alen hatalmasat bukott. Szerencsére ezúttal „csak” a könyöke zúzódott az esésben.

„Ha kicsit viccesen akarom megközelíteni a másfél körrel a vége előtt történt esésemet, akkor azt mondom, így legalább képernyőre kerültem, többször is, mint a mezőny nagy része. Ám komolyra fordítva a szót, ami nem öl meg, az megerősít, és úgy érzem, ha nincs ez a szerencsétlen bukás, ismét a legjobb húsz között végeztem volna. Ráadásul az edzéseken jó irányt találtunk, időben és a beállításokban is sikerült előre lépnünk. Megkockáztatom, ha nincs az a hibám a verseny közepén, akkor akár még a pontszerzés is elérhető lett volna a számomra. Már a következő héten javíthatok, hisz jön a francia verseny Magny-Cours-ban. Noha ott sem versenyeztem még sosem, az itteni teljesítményünk miatt motiváltan és bizakodva várom a futamot” – jelentette ki Győrfi Alen.

A következő futamot október 2-án, Magny-Cours-ban rendezik.