by SzelesÚt 2009. ápr 23.

A Japán Nagydíj jön

A Japán Nagydíjjal folytatódik hétvégén a gyorsaságimotoros-világbajnokság, ez lesz a szezon második futama. Hosszú-hosszú évek óta nem volt...

A Japán Nagydíjjal folytatódik hétvégén a gyorsaságimotoros-világbajnokság, ez lesz a szezon második futama. Hosszú-hosszú évek óta nem volt rá példa, hogy tavasszal rendezzenek versenyt Japánban, de az idei naptár különleges ebből a szempontból. Katar után Japánba kell tehát repülnie az egész mezőnynek, és csak májusban kezdődik az európai menetelés.

Katarban a viharos időjárás miatt egy rövidített futammal kezdték az évet a 250 köbcentis kategória versenyzői, és most valószínűleg mind arra vágynak, hogy jó időben, korrekt körülmények között, gond nélkül meg lehessen rendezni a viadalt.

Talmácsi Gábor az elmúlt két szezonban a dobogón végzett Japánban, persze még egy kategóriával lejjebb, a 125 köbcentisek között. Tavaly harmadik, 2007-ben pedig második lett, nem is titkolja, hogy ez egyik kedvenc pályája. A Balatonring Team pilótája szeretné megismételni élete második 250-es versenyén is a korábbi évek jó teljesítményét. Gábor Katarban megnyerte az első szabadedzést, ezzel meglepte az egész mezőnyt, az időmérőn is az élmezőnnyel csatázott, végül a tizedik helyen zárta a nagydíjat. Most abban bízik, hogy ennél még többre lesz képes Motegiben.

Talmácsi Gábor nyilatkozata:
„Elég különös érzés ilyenkor Japánba repülni, két héttel a szezonkezdés után. Kis hiányérzetünk volt egyébként Katarban, mivel lerövidítették a versenyt. Már várom, hogy újra felülhessek a 250-es Apriliára! Szerintem, összességében jó munkát végeztünk Katarban, és a balesetek, szerencsétlen versenyszituációk ellenére elért tizedik hellyel tulajdonképpen elégedett vagyok. Motegiben még jobban bele fogok szokni az új kategóriába, és ha úgy dolgozunk, ahogy két hete tettük, akkor ismét jó eredményt érhetek el. A csapat is és én is a maximumot akarjuk kihozni magunkból, ha ez sikerül, előrébb léphetek pár helyet."