by - Szelesut - 2020. szept 21.

Vinales nyert Misanóban

A spanyol Maverick Vinales nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának, a MotoGP-nek a versenyét az Emilia Romagna Nagydíjon, Misanóban.

A motorosok a múlt heti San Marinó-i Nagydíj helyszínén mérhették össze újra tudásukat, és a legmagasabb kategóriában teljes spanyol siker született, mivel a Yamahával szereplő Vinales mögött Joan Mir (Suzuki) lett a második, Pol Espargaro (KTM) pedig a harmadik.

A MotoGP-ben régen látott éles csata alakult ki a világbajnoki címért. A szezon hetedik versenyén a hatodik győztest avatták Vinales személyében, aki 83 pontjával eggyel van elmaradva az élen álló olasz Andrea Doviziosótól (Ducati) és ugyanannyit gyűjtött eddig, mint a második francia Fabio Quartararo (Yamaha).

A Moto2 versenye két részből állt, mivel a rajt után hat körrel egy heves zápor miatt félbeszakították a futamot. A több halasztás után végül 10 körös "sprinttel" fejezték be versenyüket a kategória versenyzői.

Eredmények, Emilia Romagna Nagydíj:

MotoGP (27 kör, 114,102 km):

---------------------------

1. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 41:55.846 perc
  2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 2.425 másodperc hátrány
  3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) 4.528 mp h.

Az állás 7 futam után (még 7 van hátra): 1. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 84 pont, 2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 83, 3. Vinales 83

Moto2 (6 kör, 25,356 km):

-------------------------

1. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 9:50.709 perc
  2. Luca Marini (olasz, Kalex) 0.509 másodperc hátrány
  3. Xavi Vierge (spanyol, Kalex) 0.775 mp h

Az állás (8 futam után): 1. Marini 132 pont, 2. Bastianini 120, 3. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 98

Moto3 (23 kör, 97,198 km):

1. Romano Fenati (olasz, Husqvarna) 39:30.124 perc
  2. Celestino Vietti (olasz, KTM) 0.036 mp h.
  3. Ogura Aj (Japán, Honda) 0.121 mp h.

Az állás 8 futam után (még 7 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 119 pont, 2. Ogura 117, 3. John McPhee (brit, Honda) 98

MTI, fotó: Instagram