by SzelesÚt 2009. okt 25.

Rossi kilencedszer, Talma a 14.

A vizes pályán Casey Stoner nyerte a Moto GP-futamot Malajziában. Mögötte Dani Pedrosa ért célba, míg harmadikként Valentino Rossit intették le....

A vizes pályán Casey Stoner nyerte a Moto GP-futamot Malajziában. Mögötte Dani Pedrosa ért célba, míg harmadikként Valentino Rossit intették le. Az olasz ezzel megszerezte kilencedik világbajnoki címét. Talmácsi 14. lett.

15. James Toseland GBR Monster Yamaha Tech 3 49'15.506

A 250-eseknél hatalmas lépést tett a világbajnoki cím megszerzése felé Hiroshi Aoyama, aki legnagyobb riválisával, Marco Simoncellivel vívott ádáz küzdelmet az első helyért, de végül győzedelmeskedett. Olasz vetélytársának nem volt szerencséje, hiszen csak a harmadik lett, mert a célfotó szerint Hector Barbera is megelőzte. Aojamának a két hét múlva esedékes valenciai záró futamon elég az első tízben végeznie ahhoz, hogy világbajnok legyen. A Balatonring Team magyar pilótája remek versenyzést bemutatva lett 11. a maláj hőségben. Németh Balázs természetesen rettentő boldog és már most alig várja a valenciai futamot, hiszen azt a pályát nagyon jól ismeri.

A legkisebb géposztály viadalát a már világbajnok Julian Simon nyerte. A szezonzáró futam két hét múlva lesz Valenciában.