by 2020. okt 13.

Francia Nagydíj - Petrucci nyert a MotoGP-ben

A Ducati olasz versenyzője, Danilo Petrucci nyerte meg a királykategória, a MotoGP futamát a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Francia Nagydíján. A versenyt totálisan összezavarta, hogy három perccel a felvezető kör előtt esni kezdett az eső, így a futamot az előzetes várakozásokkal ellentétben esős versenynek nyilvánították.

Petrucci a tavalyi Olasz Nagydíjat követően második alkalommal győzött a MotoGP-ben, a dobogóra pedig hatodszor állhatott fel. Eddig az ausztriai hetedik helyezés volt az idei legjobb eredménye.

MotoGP (26 kör, 108,810 km):

1. Danilo Petrucci (olasz, Ducati) 45:54.736 perc
2. Alex Márquez (spanyol, Honda) 1.273 másodperc hátrány
3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) 1.711 mp h.

Az állás 9 futam után (még 5 van hátra): 1. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 115 pont, 2. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 105, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 97

Moto2 (25 kör, 104,625 km):

1. Sam Lowes (brit, Kalex) 41:27.648 perc
2. Remy Gardner (ausztrál, Kalex) 3.822 másodperc hátrány
3. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 4.184 mp h.

Az állás 10 futam után (még 5 van hátra): 1. Luca Marini (olasz, Kalex) 150, 2. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 135, 3. Bezzecchi 130

Moto3 (22 kör, 92,070 km):

1. Celestino Vietti (olasz, KTM) 37:37.384 perc
2. Tony Arbolino (olasz, Honda) 0.142 mp h.
3. Albert Arenas (spanyol, KTM) 0.198 mp h.

Az állás 10 futam után (még 5 van hátra): 1. Arenas 135 pont, 2. Ogura Aj (japán, Honda) 129, 3. Vietti 119

MTI, fotó: Instagram